FFmpeg Media (1.0.0-alpha5) - en to ml translation catalogue (33 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Private
ml: സ്വകാര്യ

en: Actions
ml: പ്രവര്‍ത്തികള്‍

en: Cancel
ml: റദ്ദാക്കുക

en: Remove
ml: ഒഴിവാക്കുക

en: Description
ml: വിവരണം

en: Language
ml: ഭാഷ

en: Access control
ml: പ്രവേശന നിയന്ത്രണം

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: None
ml: ഇല്ല

en: default
ml: സ്വതവേ

en: Image
ml: ചിത്രം

en: Center
ml: കേന്ദ്രം

en: none
ml: ഒന്നുമില്ല

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Label
ml: അടയാളം

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: Audio
ml: ഓഡിയോ

en: Region
ml: പ്രദേശം

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Unknown
ml: അജ്ഞാതം

en: Error
ml: പ്രശ്നം

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ

en: Scale
ml: തോത്

en: Details
ml: വിശദാംശങ്ങൾ

en: Processing
ml: പ്രക്രിയ നടന്നുകൊണ്ടിരിക്കുന്നു

en: Path prefix
ml: മര്‍ഗ്ഗ-പൂര്‍വ്വപ്രത്യയം
