FFmpeg Media (1.0.0-alpha5) - en to ro translation catalogue (85 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Private
ro: Privat

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Access control
ro: Control acces

en: Enabled
ro: Activat

en: Priority
ro: Prioritate

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: None
ro: Nimic

en: default
ro: implicit

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: High
ro: Ridicată

en: File Size
ro: Dimensiune fișier

en: Refresh
ro: Reîncarcă

en: Region
ro: Regiune

en: Updated
ro: Actualizat

en: Display Settings
ro: Setările afișării

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Error
ro: Eroare

en: All
ro: Toate

en: Bottom
ro: Partea de jos

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Filter
ro: Filtru

en: File size
ro: Dimensiunea fișierului

en: N/A
ro: N/D

en: Advanced
ro: Avansat

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Scale
ro: Scalare

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Details
ro: Detalii

en: Processors
ro: Procesatoare

en: Configuration
ro: Configurație

en: Loop
ro: Buclă

en: Select all
ro: Selectați tot

en: Temperature
ro: Temperatură

en: Clone
ro: Clonare

en: Position
ro: Poziție

en: Profile
ro: Profil

en: Close
ro: Închideți

en: Duration
ro: Durată

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Pending
ro: În așteptare

en: seconds
ro: secunde

en: Source
ro: Sursă

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Installed
ro: Instalat

en: Font color
ro: Culoare font

en: Completed
ro: Finalizată

en: Failed
ro: Eșuat

en: New
ro: Nou

en: Top left
ro: Stânga sus

en: Top right
ro: Dreapta sus

en: Bottom right
ro: Dreapta jos

en: Bottom left
ro: Stânga jos

en: Processing
ro: În procesare

en: Output format
ro: Formatul de ieșire

en: Keyboard shortcuts
ro: Scurtături tastatură

en: Image path
ro: Calea către imagine

en: Profiles
ro: Profile

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Path prefix
ro: Prefix de cale

en: Set as default
ro: Setați ca implicit

en: Maximum height
ro: Înălțime maximă

en: Maximum width
ro: Lățime maximă

en: Bundle
ro: Pachet

en: Progress
ro: Progres
