FFmpeg Media (1.0.0-alpha6) - en to oc translation catalogue (77 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Private
oc: Privat

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Access control
oc: Contraròtle d'accès

en: Enabled
oc: Activat

en: Priority
oc: Prioritat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: default
oc: defaut

en: Image
oc: Imatge

en: Center
oc: Centre

en: none
oc: pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Default
oc: Per defaut

en: Top
oc: Naut

en: High
oc: Nauta

en: Audio
oc: Àudio

en: Player
oc: Jogaire

en: Refresh
oc: Refresca

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Paths
oc: Camins

en: All
oc: Tot

en: Bottom
oc: Bas

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Filter
oc: Filtrar

en: File size
oc: Talha del fichièr

en: Advanced
oc: Avançat

en: Width
oc: Largor

en: Height
oc: Nautor

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Media
oc: Mèdia

en: Details
oc: Detalhs

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Other
oc: Autre

en: Loop
oc: Bocla

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: Clone
oc: Clonar

en: Set default
oc: Definir per defaut

en: Position
oc: Posicion

en: Profile
oc: Perfil

en: Close
oc: Tampar

en: Duration
oc: Durada

en: Sort by
oc: Triar per

en: Pending
oc: En espèra

en: seconds
oc: segondas

en: Secret key
oc: Clau secreta

en: Source
oc: Font

en: Middle
oc: Mitan

en: Font size
oc: Talha de la poliça

en: Installed
oc: Installat

en: New
oc: Novèl

en: Resume
oc: Reprendre

en: Processing
oc: En cors de tractament

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Timeout
oc: Temps limit

en: Profiles
oc: Perfils

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Path prefix
oc: Prefix de camin

en: Maximum height
oc: Nautor maximala

en: Maximum width
oc: Largor maximala

en: Bundle
oc: Paquet

en: Minimal
oc: Mínima
