FFmpeg Media (1.0.0-alpha6) - en to sv translation catalogue (114 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Private
sv: Privat

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Access control
sv: Behörighet

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Priority
sv: Prioritet

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: None
sv: Ingen

en: default
sv: förvald

en: Image
sv: Bild

en: Center
sv: Centrerad

en: none
sv: ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: High
sv: Hög

en: Audio
sv: Ljud

en: File Size
sv: Filstorlek

en: Refresh
sv: Uppdatera

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Display Settings
sv: Inställningar för visning

en: Unknown
sv: Okänd

en: Paths
sv: Sökvägar

en: Error
sv: Fel

en: All
sv: Alla

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Added
sv: Tillagd

en: Not found
sv: Hittades ej

en: Filter
sv: Filtrera

en: File size
sv: Filstorlek

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Advanced
sv: Utökad

en: Width
sv: Bredd

en: Height
sv: Höjd

en: Scale
sv: Skala

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Details
sv: Detaljer

en: Model
sv: Modell

en: Processors
sv: Bearbetare

en: General
sv: Allmän

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Other
sv: Övriga

en: Select all
sv: Välj alla

en: Temperature
sv: Temperatur

en: Clone
sv: Klona

en: Set default
sv: Ange som standard

en: Profile
sv: Profil

en: Close
sv: Stäng

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Queue is empty
sv: Kö är tom

en: Pending
sv: Väntar på

en: seconds
sv: sekunder

en: Source
sv: Källa

en: Font size
sv: Teckenstorlek

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Installed
sv: Installerad

en: Filter by status
sv: Filtrera efter status

en: Completed
sv: Slutförd

en: Failed
sv: Misslyckades

en: completed
sv: fullföljd

en: New
sv: Ny

en: Resume
sv: Återuppta

en: Top left
sv: Längst upp till vänster

en: Top right
sv: Längst upp till höger

en: Bottom right
sv: Längst ned till höger

en: Bottom left
sv: Längst ned till vänster

en: Video bitrate
sv: Bitfrekvens för video

en: Audio bitrate
sv: Bitfrekvens för ljud

en: Processing
sv: Bearbetar

en: Output format
sv: Utmatningsformat

en: Keyboard shortcuts
sv: Kortkommandon

en: Image path
sv: Bildsökväg

en: Thumbnails
sv: Miniatyrbilder

en: Profiles
sv: Profiler

en: Not configured
sv: Ej inställd

en: Auto
sv: Automatiskt

en: Channels
sv: Kanaler

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Path prefix
sv: Sökvägsprefix

en: Set as default
sv: Ställ in som förvalt

en: Opacity
sv: Opacitet

en: Broadcast
sv: Sprid

en: Profile ID
sv: Profil-ID

en: Queue
sv: Kö

en: Maximum height
sv: Största höjd

en: Maximum width
sv: Största bredd

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Current time
sv: Aktuell tid

en: Pause
sv: Pausa

en: Video Bitrate
sv: Bitfrekvens för video

en: Audio Bitrate
sv: Bitfrekvens för ljud

en: In Progress
sv: Pågående

en: Aspect ratio
sv: Bildförhållande

en: Audio format
sv: Ljudformat

en: Urgent
sv: Brådskande

en: Progress
sv: Framsteg

en: Max width
sv: Största bredd

en: Max height
sv: Högsta höjd

en: Access key
sv: Åtkomstnyckel

en: Profile: @profile
sv: Profil: @profile

en: Default profile
sv: Standardprofil
