Field Formatter Condition (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Field
fr: Champ

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Leave blank for %anonymous.
fr: Laisser vide pour %anonymous.

en: Negate
fr: Inverse

en: About
fr: À propos

en: not set
fr: non défini

en: Select roles
fr: Sélectionner des rôles

en: not
fr: pas

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: If checked, the condition result is negated such that it returns TRUE if it evaluates to FALSE.
fr: Si elle est cochée, le résultat de la condition est niée ​​tel qu'il retourne VRAI si elle est évaluée à FAUX.
