Field Bundle (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (61 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Author
da: Forfatter

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Created
da: Oprettet

en: Page
da: Side

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Desc
da: Faldende

en: Other
da: Anden

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Publishing options
da: Udgivelse

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Default options
da: Standardindstillinger

en: Apply
da: Udfør

en: Language code
da: Sprogkode

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
da: @type: %title version %revision slettet.

en: Offset
da: Forskydning

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Config
da: Konfigurér

en: Items per page
da: Antal elementer

en: Language settings
da: Sprogindstillinger

en: - All -
da: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
da: Version af @type %title fra %revision-date slettet.

en: @type: reverted %title revision %revision.
da: @type: %title version %revision gendannet.

en: Revert to earlier revision
da: Gendan tidligere version

en: Delete earlier revision
da: Slet tidligere version

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Edit URL
da: Redigér URL

en: Date changed
da: Dato ændret

en: Asc
da: Stigende

en: Delete all translations
da: Slet alle oversættelser

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette @entity-type %label?

en: Whether a new revision should be created by default
da: Hvorvidt der som standard skal oprettes en ny version

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
da: @type %title er blevet rullet tilbage til versionen fra %revision-date.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
da: Følgende oversættelser af @entity-type slettes:

en: Delete @language translation
da: Slet @language oversættelse

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette @language-oversættelsen af @entity-type %label?

en: @date by @username
da: @date af @username

en: Revert to earlier revision of a translation
da: Gendan en tidligere version af en oversættelse

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
