Field Bundle (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (62 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Published
ru: Опубликовано

en: Revisions
ru: Редакции

en: Desc
ru: По убыванию

en: Other
ru: Другое

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: Publishing options
ru: Настройки публикации

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Date created
ru: Дата создания

en: Default options
ru: Настройки по умолчанию

en: Apply
ru: Применить

en: Language code
ru: Код языка

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
ru: @type: удалена редакция %revision материала %title.

en: Offset
ru: Пропустить

en: No content available.
ru: Нет доступных материалов.

en: Config
ru: Конфигурация

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Language settings
ru: Языковые настройки

en: - All -
ru: - Все -

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ru: Редакция материала %title типа @type от %revision-date была удалена.

en: @type: reverted %title revision %revision.
ru: @type: материал %title возвращен к редакции %revision.

en: Revert to earlier revision
ru: Вернуться к более ранней редакции

en: Delete earlier revision
ru: Удалить предыдущую редакцию

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Edit URL
ru: Редактировать URL

en: Date changed
ru: Дата изменения

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Delete all translations
ru: Удалить все переводы

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
ru: Вы уверены, что хотите удалить @entity-type %label?

en: Whether a new revision should be created by default
ru: Создавать ли новую редакцию по умолчанию

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
ru: Тип @type под названием %title возвращён к редакции от %revision-date.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
ru: Следующие переводы сущности @entity-type будут удалены:

en: Delete @language translation
ru: Удалить перевод на @language

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
ru: Вы уверены, что хотите удалить перевод на @language для @entity-type %label?

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: Revert to earlier revision of a translation
ru: Вернуть предыдущую редакцию перевода

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Set as current revision
ru: Установить как текущую редакцию
