Field Bundle (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (62 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Language
ja: 言語

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Published
ja: 掲載

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Desc
ja: 降順

en: Other
ja: その他

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Publishing options
ja: 掲載オプション

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Revert
ja: 戻す

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Date created
ja: 作成日時

en: Default options
ja: デフォルトオプション

en: Apply
ja: 適用

en: Language code
ja: 言語コード

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: @type: deleted %title revision %revision.
ja: @type: %titleのリビジョン%revisionが削除されました。

en: Offset
ja: オフセット

en: No content available.
ja: コンテンツが見つかりません。

en: Config
ja: 設定

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Language settings
ja: 言語の設定

en: - All -
ja: - 全て -

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
ja: @type %title の %revision-date 時点のリビジョンが削除されました。

en: @type: reverted %title revision %revision.
ja: @type: %titleがリビジョン%revisionに戻されました。

en: Revert to earlier revision
ja: 以前のリビジョンに戻す

en: Delete earlier revision
ja: 以前のリビジョンを削除

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Edit URL
ja: URLの編集

en: Date changed
ja: 更新日付

en: Asc
ja: 昇順

en: Delete all translations
ja: すべての翻訳を削除

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
ja: @entity-type %label を本当に削除しますか？

en: Whether a new revision should be created by default
ja: 新しいリビジョンをデフォルトで作成するかどうか

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
ja: @type の %title を、%revision-date からのリビジョンに戻しました。

en: The following @entity-type translations will be deleted:
ja: 次の @entity-type の翻訳が削除されます:

en: Delete @language translation
ja: @language の翻訳を削除

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
ja: @entity-type %label の @language 翻訳を本当に削除しますか？

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: Revert to earlier revision of a translation
ja: 前のリビジョンの翻訳に戻す

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す

en: Set as current revision
ja: 現在のリビジョンに設定
