Field Bundle (1.0.2) - en to sv translation catalogue (63 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Group
sv: Grupp

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Edit
sv: Redigera

en: Reset
sv: Återställ

en: Label
sv: Etikett

en: Default
sv: Förvald

en: View
sv: Visa

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Published
sv: Publicerad

en: Revisions
sv: Versioner

en: Desc
sv: Fallande

en: Other
sv: Övriga

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Publishing options
sv: Publiceringsalternativ

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: Default options
sv: Standardval

en: Apply
sv: Applicera

en: Language code
sv: Språkkod

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
sv: @type: raderade version %revision av %title.

en: Offset
sv: Kompensera

en: Add @type
sv: Lägg till @type

en: Delete relation
sv: Radera relation

en: No content available.
sv: Inget innehåll tillgängligt.

en: Config
sv: Konfiguration

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Language settings
sv: Språkinställningar

en: - All -
sv: - Alla -

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
sv: Versionen från %revision-date av %title (@type) har raderats.

en: @type: reverted %title revision %revision.
sv: @type: återställde version %revision av %title.

en: Revert to earlier revision
sv: Återgå till tidigare version

en: Delete earlier revision
sv: Radera tidigare version

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: Edit URL
sv: URL för redigering

en: Date changed
sv: Ändrad datum

en: Asc
sv: Stigande

en: Delete all translations
sv: Radera alla översättningar

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
sv: Är du säker på att du vill radera @entity-type %label?

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
sv: @type %title har återställts till versionen från %revision-date.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
sv: Följande översättningar för @entity-type kommer raderas:

en: Delete @language translation
sv: Radera översättningen @language

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
sv: Är du säker på att du vill radera den @language översättningen av @entity-type %label?

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Revert to earlier revision of a translation
sv: Återgå till tidigare version av en översättning
