Field Bundle (1.0.2) - en to uk translation catalogue (67 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Group
uk: Група

en: Author
uk: Автор

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Label
uk: Мітка

en: Default
uk: Базово

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Revision ID
uk: ID редакції

en: Published
uk: Опубліковано

en: Revisions
uk: Редакції

en: Desc
uk: Спад

en: Other
uk: Інше

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Publishing options
uk: Опції публікації

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Revert
uk: Відновити

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Date created
uk: Дата створення

en: Default options
uk: Базові опції

en: Apply
uk: Застосувати

en: Language code
uk: Код мови

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до редакції за %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
uk: @type: %title видалено редакцію %revision.

en: Offset
uk: Зміщення

en: Add @type
uk: Додати тип @type

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Language settings
uk: Налаштування мови

en: - All -
uk: - Усе -

en: Copy of the revision from %date.
uk: Копія редакції від %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
uk: Редакцію @type %title від %revision-date видалено.

en: @type: reverted %title revision %revision.
uk: @type: %title повернено до редакції %revision.

en: Revert to earlier revision
uk: Повернутися до більш ранньої редакції

en: Delete earlier revision
uk: Видалити попередню редакцію

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Edit URL
uk: URL редагування

en: Date changed
uk: Дата зміни

en: Asc
uk: Зрост

en: Delete all translations
uk: Видалити усі переклади

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити @entity-type %label?

en: Whether a new revision should be created by default
uk: Чи за замовчуванням має створюватися нова редакція

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
uk: @type %title було повернуто до редакції від %revision-date.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
uk: Наступні переклади @entity-type translations будуть видалені:

en: Delete @language translation
uk: Видалити переклад на мову @language

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити переклад на мову @language для @entity-type %label?

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: Revert to earlier revision of a translation
uk: Повернутися до попередньої редакції перекладу

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте повернутися до перекладі на мову @language у редакції за %revision-date?

en: Revert content shared among translations
uk: Повернути матеріал, котрий існує в перекладах

en: Set as current revision
uk: Встановити як поточну редакцію
