Field Bundle (1.0.4) - en to hi translation catalogue (50 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Group
hi: समूह

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Description
hi: उल्लेख

en: Language
hi: भाषा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Desc
hi: अवरोही

en: Other
hi: अन्य

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Publishing options
hi: प्रकाशन विकल्प

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Default options
hi: तयशुदा विकल्प

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: @type: deleted %title revision %revision.
hi: @type: मिटाया %title revision %revision.

en: Add @type
hi: @type जोड़ें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Language settings
hi: भाषा सेटिंग

en: - All -
hi: -सभी-

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Delete earlier revision
hi: पुराना संशोधन मिटाएँ

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Edit URL
hi: यूआरएल संपादित करें

en: Delete all translations
hi: सभी अनुवाद मिटाएं

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
hi: क्या आप सुनिश्चित हैं कि आप @entity-type %label को हटाना चाहते हैं?

en: The following @entity-type translations will be deleted:
hi: निम्नलिखित @entity-type के अनुवाद हटा दिए जाएंगे।

en: Delete @language translation
hi: @language अनुवाद हटाएं।

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
hi: क्या आप सुनिश्चित हैं कि आप @entity-type %label के @language अनुवाद को हटाना चाहते हैं?
