Field Bundle (1.0.4) - en to pl translation catalogue (67 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Group
pl: Grupa

en: Author
pl: Autor

en: List
pl: Lista

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Default
pl: Domyślny

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: Revision ID
pl: ID wersji

en: Published
pl: Opublikowane

en: Revisions
pl: Wersje

en: Desc
pl: Malejąco

en: Other
pl: Inne

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Publishing options
pl: Opcje publikacji

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Default options
pl: Domyślne opcje

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Language code
pl: Kod języka

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: @type: deleted %title revision %revision.
pl: @type: usunięto wersję %revision węzła %title.

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Add @type
pl: Dodaj @type

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: Config
pl: Konfiguracja

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Language settings
pl: Ustawienia językowe

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Revision from %revision-date of @type %title has been deleted.
pl: Wersja %title (@type) z dnia %revision-date została usunięta.

en: @type: reverted %title revision %revision.
pl: @type: przywrócono wersję %revision węzła %title.

en: Revert to earlier revision
pl: Przywróć poprzednią wersję

en: Delete earlier revision
pl: Usuń poprzednią wersję

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Edit URL
pl: Edytuj adres

en: Date changed
pl: Data modyfikacji

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Delete all translations
pl: Usuń wszystkie tłumaczenia

en: Are you sure you want to delete the @entity-type %label?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć @entity-type %label?

en: Whether a new revision should be created by default
pl: Czy nowa wersja powinna być tworzona domyślnie

en: @type %title has been reverted to the revision from %revision-date.
pl: Przywrócono wersję węzła @type %title z dnia %revision-date.

en: The following @entity-type translations will be deleted:
pl: Następujące tłumaczenia @entity-type zostaną usunięte:

en: Delete @language translation
pl: Usuń tłumaczenie na język @language

en: Are you sure you want to delete the @language translation of the @entity-type %label?
pl: Czy na pewno usunąć tłumaczenie @entity-type %label na język @language?

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: Revert to earlier revision of a translation
pl: Przywróć wcześniejszą wersję tłumaczenia

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Set as current revision
pl: Ustaw jako bieżącą wersję
