Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (19 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: List
da: Vis

en: Remove
da: Fjern

en: Edit
da: Redigér

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: Node
da: Indholdselement

en: All
da: Alle

en: Embedded
da: Indlejret

en: Revision ID
da: Versions-ID

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Field Name
da: Feltnavn

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
da: Delta gør det muligt at vælge hvilket element i et felt med flere værdier som skal bruges som nøgle. Vælg "1" for at bruge det første element, "2" for at bruge det andet, osv. Hvis du vælger "Alle" vil hvert element i feltet oprette en ny række, hvilket kan se ud som om der er dubletter.

en: Field types
da: Felttyper

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: Create @label
da: Opret @label
