Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Remove
id: Hapus

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: All
id: Semua

en: Revision ID
id: ID revisi

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: @name field is required.
id: @name field dibutuhkan.
