Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: List
nl: Lijst

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: All
nl: Alle

en: Embedded
nl: Ingebed

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Field collection
nl: Veldverzameling

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.

en: Field collections
nl: Veldverzamelingen

en: Relate each @entity using @field.
nl: Relateer ieder(e) @entity met @field.

en: Create @label
nl: @label aanmaken
