Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to sv translation catalogue (17 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Type
sv: Typ

en: List
sv: Lista

en: Remove
sv: Ta bort

en: Edit
sv: Redigera

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Node
sv: Nod

en: All
sv: Alla

en: Revision ID
sv: Versions-ID

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Machine-readable name
sv: Maskinläsbart namn

en: The delta allows you to select which item in a multiple value field to key the relationship off of. Select "1" to use the first item, "2" for the second item, and so on. If you select "All", each item in the field will create a new row, which may appear to cause duplicates.
sv: Delta låter dig välja vilka alternativ i ett fält med flera värden som inte relationen stämmer in för. Välj "1" för att använda det första alternativet, "2" för det andra alternativet, och så vidare. Om du väljer "Alla", kommer varje alternativ i fältet att skapa en ny rad, vilket kan orsaka dubletter.

en: Field types
sv: Fälttyper

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.
