Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Remove
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Node
ja: ノード

en: All
ja: すべて

en: Embedded
ja: 埋め込み

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: About
ja: アバウト

en: Field Name
ja: フィールド名

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Field types
ja: フィールドタイプ

en: @name field is required.
ja: @name フィールドは必須項目です。
