Field collection (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Mostrar

en: All
pt: Todos

en: Revision ID
pt: ID da revisão

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Field collection
pt: Campo de coleção

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.
