Field Collection to Paragraphs (2.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Sticky
de: am Anfang von Listen

en: About
de: Über

en: Node revision
de: Beitragsrevision

en: Promoted to frontpage
de: Oben auf der Startseite.

en: The field name.
de: Der Feldname.

en: Updated at
de: Aktualisiert am

en: Taxonomy term ID
de: Taxonomiebegriffs-ID

en: The config object name.
de: Der Name des Konfigurationsobjekts.

en: Serialized configuration object data.
de: Serialisierte Konfigurationsobjektdaten.
