Field Color (1.0.1) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Field
da: Felt

en: name
da: navn

en: Locale
da: Lokalitet

en: Color
da: Farve

en: Maximum length
da: Maksimal længde

en: text
da: tekst

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Style
da: Typografi

en: TRUE
da: SAND

en: FALSE
da: FALSK

en: color
da: farve

en: The maximum length of the field in characters.
da: Feltets maksimale længde i tegn.

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size
