Field Color (1.0.1) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Field
hi: क्षेत्र

en: type
hi: प्रकार

en: Locale
hi: लोकेल

en: Color
hi: रंग

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: text
hi: टेक्स्ट

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Style
hi: अंदाज

en: color
hi: रंग

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Text value
hi: पाठ मान
