Field Color (1.0.1) - en to lt translation catalogue (16 entries)

en: Disabled
lt: Išjungta

en: Field
lt: Laukelis

en: name
lt: vardas

en: type
lt: tipas

en: Locale
lt: Lokalė

en: Color
lt: Spalva

en: Maximum length
lt: Maksimalus ilgis

en: text
lt: tekstas

en: Size of textfield
lt: Teksto laukelio ilgis

en: Style
lt: Stilius

en: color
lt: spalva

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: The maximum length of the field in characters.
lt: Didžiausias laukelio ilgis simboliais.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.

en: Placeholder: @placeholder
lt: Vietaženklis: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
lt: %name: negali būti ilgesnis nei @max simboliai.
