Field Color (1.0.1) - en to sv translation catalogue (20 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Field
sv: Fält

en: name
sv: namn

en: type
sv: typ

en: Locale
sv: Språkanpassning

en: Color
sv: Färg

en: Maximum length
sv: Längsta längd

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Style
sv: Stil

en: TRUE
sv: SANT

en: FALSE
sv: FALSKT

en: color
sv: färg

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: The maximum length of the field in characters.
sv: Det största antalet tecken i fältet.

en: Palette
sv: Palett

en: Text value
sv: Textvärde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size
