Field Color (1.0.0) - en to bo translation catalogue (10 entries)

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: type
bo: རིགས

en: Locale
bo: རང་ལུགས

en: Color
bo: ཁ་དོག

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Size of textfield
bo: ཡི་གེ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཞེང་ཚད

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: TRUE
bo: དངོས་མ།

en: FALSE
bo: རྫུན་མ།

en: The maximum length of the field in characters.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཆེས་རིང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།
