Field Color (1.0.0) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
oc: Desactivat

en: name
oc: nom

en: type
oc: tipe

en: Locale
oc: Localizacion

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: text
oc: tèxte

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Style
oc: Estil

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.
