Field Color (1.0.0) - en to pl translation catalogue (19 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: name
pl: nazwa

en: type
pl: typ

en: Locale
pl: Język

en: Color
pl: Kolor

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: text
pl: tekst

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Style
pl: Styl

en: TRUE
pl: PRAWDA

en: FALSE
pl: FAŁSZ

en: color
pl: kolor

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size
