Field Compare (1.0.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Display settings
it: Impostazioni di visualizzazione

en: Field
it: Campo

en: Default
it: Predefinito

en: Custom
it: Personalizzato

en: Widget settings
it: Impostazioni widget

en: Apply
it: Applica

en: empty
it: vuoto

en: Field settings
it: Impostazioni campo

en: About
it: Informazioni

en: Form mode
it: Modalità form

en: Formatter settings
it: Impostazioni del formatter

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Storage settings
it: Impostazioni archiviazione
