Field Config Cardinality (4.0.1) - en to de translation catalogue (19 entries)

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Unlimited
de: Unbegrenzt

en: Collapsible
de: Zusammenklappbar

en: Create new revision
de: Neue Revision erstellen

en: Limit
de: Begrenzung

en: field
de: Feld

en: Form mode
de: Formulardarstellung

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Limited
de: Begrenzt

en: Collapsed by default
de: Grundsätzlich zusammenklappen

en: Allowed number of values
de: Erlaubte Anzahl von Werten

en: Override labels
de: Beschriftungen übersteuern

en: Match operator
de: Vergleichsoperator

en: Label (singular)
de: Beschriftung (Singular)

en: Label (plural)
de: Beschriftung (Plural)

en: Allow new
de: Neue erlauben

en: Allow existing
de: Vorhandene erlauben

en: Size of email field
de: Größe des E-Mail-Feldes

en: Keep or delete unreferenced items
de: Nicht referenzierte Elemente behalten oder löschen
