Field Config Cardinality (4.0.1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Collapsible
fr: Repliable

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Limit
fr: Limite

en: field
fr: champ

en: Form mode
fr: Mode de saisie

en: Limited
fr: Limité

en: Collapsed by default
fr: Replié par défaut

en: Allowed number of values
fr: Nombre de valeurs autorisées

en: Override labels
fr: Supplanter les étiquettes

en: Match operator
fr: Opérateur de mise en correspondance

en: Label (singular)
fr: Étiquette (singulier)

en: Label (plural)
fr: Étiquette (pluriel)

en: Allow new
fr: Autoriser nouveau(elle)

en: Allow existing
fr: Autoriser existant(e)

en: Size of email field
fr: Taille du champ courriel

en: Keep or delete unreferenced items
fr: Conserver ou supprimer les éléments non référencés
