Field Config Cardinality (4.0.1) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Collapsible
hu: Összecsukható

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Limit
hu: Korlát

en: field
hu: mező

en: Form mode
hu: Űrlapmód

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Limited
hu: Korlátozott

en: Allowed number of values
hu: Értékek megengedett száma

en: Override labels
hu: Címkék felülírása

en: Label (singular)
hu: Címke (egyes szám)

en: Label (plural)
hu: Címke (többes szám)

en: Allow new
hu: Új engedélyezése

en: Allow existing
hu: Már létező engedélyezése

en: Size of email field
hu: Email mező mérete
