Field Config Cardinality (4.0.1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Limit
it: Limite

en: field
it: campo

en: Form mode
it: Modalità form

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Limited
it: Limitato

en: Allowed number of values
it: Numero di valori consentiti

en: Size of email field
it: Dimensioni del campo e-mail
