Field Config Cardinality (4.0.1) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: - None -
pl: - Brak -

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Collapsible
pl: Zwijalne

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: field
pl: pole

en: Form mode
pl: Tryb formularza

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Limited
pl: Ograniczone

en: Allowed number of values
pl: Dozwolona liczba wartości

en: Override labels
pl: Nadpisz etykiety

en: Label (singular)
pl: Etykieta (liczba pojedyncza)

en: Label (plural)
pl: Etykieta (liczba mnoga)

en: Allow new
pl: Zezwól na dodawanie nowych

en: Size of email field
pl: Wielkość pola email
