Field Config Cardinality (4.0.1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Collapsible
pt: Colapsável

en: Create new revision
pt: Criar nova revisão

en: Limit
pt: Limite

en: field
pt: campo

en: Form mode
pt: Modo de formulário

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Limited
pt: Limitado

en: Allowed number of values
pt: Número de valores permitidos

en: Size of email field
pt: Tamanho do campo de email
