Field Config Cardinality (4.0.1) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: - None -
uk: - Немає -

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Collapsible
uk: Згортуване

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Limit
uk: Обмежувати

en: field
uk: поле

en: Form mode
uk: Режим форми

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Limited
uk: Обмежено

en: Collapsed by default
uk: Згорнуто за замовчуванням

en: Allowed number of values
uk: Дозволена кількість значень

en: Override labels
uk: Переписувати мітки

en: Match operator
uk: Оператор збігу

en: Label (singular)
uk: Мітка (однина)

en: Label (plural)
uk: Мітка (множина)

en: Allow new
uk: Дозволити нові

en: Allow existing
uk: Дозволити наявні

en: Size of email field
uk: Розмір поля електронної адреси
