Field Data (1.0.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Home
pt: Início

en: Type
pt: Tipo

en: Administration
pt: Administração

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Required
pt: Obrigatório

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Mostrar

en: Options
pt: Opções

en: All
pt: Todos

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: View all
pt: Ver todos

en: Used in
pt: Utilizado em

en: Data
pt: Dados

en: Reports
pt: Relatórios

en: Cardinality
pt: Cardinalidade

en: Download CSV
pt: Descarregar CSV

en: Field list
pt: Lista de campos

en: Number of records
pt: Número de registos
