Field Encryption (4.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: Operations
pt: Operações

en: Settings
pt: Configurações

en: Field
pt: Campo

en: Property
pt: Propriedade

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Batch size
pt: Quantidade de cupons

en: Properties
pt: Propriedades

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Base field
pt: Campo base

en: Entity type ID
pt: ID do Tipo de Entidade
