Field Encryption (8.x-2.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Field name
hi: फील्ड का नाम

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Entity ID
hi: इकाई आईडी
