Field Encryption (8.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Field
fa: میدان

en: Revision ID
fa: هویت تنقیح

en: Field name
fa: نام میدان

en: Property
fa: ویژگی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Properties
fa: مشخصات

en: Entity ID
fa: هویت عنصر
