Field Encryption (8.x-2.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Field
nl: Veld

en: Revision ID
nl: Revisie-ID

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Property
nl: Eigenschap

en: Encryption
nl: Encryptie

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Field types
nl: Veldtypes

en: Entity ID
nl: Entiteit-ID
