Field extra (1.0.8) - en to vi translation catalogue (6 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Private
vi: Riêng tư

en: Edit
vi: Sửa

en: Field
vi: Trường

en: Field name
vi: Tên trường

en: About
vi: Giới thiệu
