Field extra (2.0.2) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Private
pt: Privado

en: Edit
pt: Editar

en: Field name
pt: Nome do campo

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Entity bundle
pt: Pacote de entidades

en: Entity types
pt: Tipos de entidades
