Field Formatter (8.x-1.0-rc1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Field name
it: Nome del campo

en: Formatter
it: Formattatore

en: Field formatter
it: Formattatore del campo

en: Formatter settings
it: Impostazioni del formatter

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
