(Entity Reference) Field Formatters (8.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Label
ja: ラベル

en: Inline
ja: インライン

en: Field name
ja: フィールド名

en: Hidden
ja: 非表示

en: Above
ja: 上部

en: Formatter
ja: フォーマッター

en: Field formatter
ja: フィールドフォーマッター

en: Formatter settings
ja: フォーマッター設定

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Visually Hidden
ja: 視覚的非表示

en: Link to the entity
ja: エンティティへのリンク
