(Entity Reference) Field Formatters (8.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Label
pt: Etiqueta

en: Inline
pt: Em linha

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Hidden
pt: Oculto

en: Above
pt: Acima

en: Formatter
pt: Formatador

en: Field formatter
pt: Formatador de campo

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Link to the entity
pt: Ligação para a entidade
