Field Group (4.0.0) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: delete
da: slet

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Label
da: Etiket

en: Update
da: Opdatér

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Vertical
da: Vertikal

en: Fields
da: Felter

en: Details
da: Detaljer

en: Group name
da: Navn

en: Attributes
da: Attributter

en: Clone
da: Klon

en: Tab
da: Fane

en: Default state
da: Standardtilstand

en: Collapsible
da: Sammenklappelig

en: Slow
da: Langsom

en: Fast
da: Hurtig

en: Tabs
da: Faner

en: Identifier
da: Identifikator

en: About
da: Om

en: Effect
da: Effekt

en: Speed
da: Hastighed

en: Entity type
da: Entity-type

en: Direction
da: Retning

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Migration
da: Migrering

en: Fieldset
da: Feltgruppe

en: Description of the item
da: Beskrivelse af elementet

en: Field group label
da: Feltgruppemærkat

en: Bounce slide
da: Springer

en: Label element
da: Label-element

en: HTML element
da: HTML-element

en: Field group format:
da: Feltgruppeformat:

en: The css class must include only letters, numbers, underscores and dashes.
da: CSS-klassen må kun indeholde bogstaver, tal, understregninger og bindestreger.

en: Are you sure you want to delete the group %group?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette gruppen %group?

en: The group %group has been deleted from the %type content type.
da: Gruppen %group er blevet slettet fra indholdstypen %type.

en: This fieldgroup renders child groups as jQuery accordion.
da: Denne feltgruppe renderer undergrupper som en jQuery accordion.

en: This fieldgroup renders the content in a div, part of accordion group.
da: Denne feltgruppe renderer indholdet i en div som del af en accordion-gruppe.

en: Extra CSS classes
da: Ekstra CSS-klasser

en: Horizontal Tabs
da: Horisontale faner

en: Fieldgroups
da: Feltgrupper

en: <p class="fieldgroup-help">Fields can be dragged into groups with unlimited nesting. Each fieldgroup format comes with a configuration form, specific for that format type.<br />Note that some formats come in pair. These types have a html wrapper to nest its fieldgroup children. E.g. Place accordion items into the accordion, vertical tabs in vertical tab group and horizontal tabs in the horizontal tab group. There is one exception to this rule, you can use a vertical tab without a wrapper when the additional settings tabs are available. E.g. node forms.</p>
da: <p class="fieldgroup-help">Felter kan trækkes ind i grupper med ubegrænset indlejring. Hvert feltgruppeformat kommer med en konfigurationsformular, som er specifik for det pågældende format.<br />Bemærk at visse formater kommer i par. Disse typer har en HTML-wrapper som de underliggende feltgrupper placeres i. F.eks. placeres accordion-elementer i et accordion, vertikale faner i en vertikal fanegruppe og horisontale faner i en horisontal fanegruppe. Der er én undtagelse til denne regel, du kan bruge vertikale faner uden en wrapper når der vises faner med ekstra indstillinger. F.eks. på indholdselementformularer.</p>

en: New group %label successfully created.
da: Ny gruppe %label oprettet.

en: Fieldgroup @group is not cloned since a group already exists with the same name.
da: Feltgruppe @group ikke klonet fordi der allerede findes en gruppe med det samme navn.

en: Fieldgroup @group cloned successfully.
da: Feltgruppe @group klonet.

en: Show label
da: Vis etiket

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt systemnavn som indeholder bogstaver, tal og understregninger.
