Field Group (4.0.0) - en to fa translation catalogue (36 entries)

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Label
fa: برچسب

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Region
fa: ناحیه

en: ID
fa: شناسه

en: Horizontal
fa: افقی

en: Vertical
fa: عمودی

en: Fields
fa: فیلدها

en: Details
fa: جزئیات

en: Group name
fa: نام گروه

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Clone
fa: تکرار

en: Tab
fa: زبانه

en: Default state
fa: وضعیت پیش‌فرض

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Identifier
fa: شناسه

en: Data
fa: داده

en: About
fa: درباره

en: Effect
fa: اثر

en: Speed
fa: سرعت

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Direction
fa: جهت

en: Save and continue
fa: ذخیره و ادامه

en: Bundle
fa: بسته

en: Fieldset
fa: مجموعه فیلد

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: HTML element
fa: عنصر HTML

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
fa: نام منحصر به فرد قابل فهم توسط ماشین شامل حروف, اعداد و زیر خط است.
