Field Group (4.0.0) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Label
it: Etichetta

en: Update
it: Aggiorna

en: Region
it: Regione

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Fields
it: Campi

en: Details
it: Dettagli

en: Group name
it: Nome gruppo

en: Attributes
it: Attributi

en: Clone
it: Clona

en: Tab
it: Scheda

en: Default state
it: Stato predefinito

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Tabs
it: Schede

en: Identifier
it: Identificativo

en: Data
it: Dati

en: About
it: Informazioni

en: Element
it: Elemento

en: Effect
it: Effetto

en: Speed
it: Velocità

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Direction
it: Direzione

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Migration
it: Migrazione

en: Create group
it: Crea un gruppo

en: Fieldset
it: Riquadro

en: Description of the item
it: Descrizione dell'elemento

en: Field group label
it: Etichetta del gruppo di campi

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: HTML element
it: Elemento HTML

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
it: Un nome ad uso interno composto esclusivamente da lettere, numeri e underscore (_).
