Field Group (8.x-1.0-rc5) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: None
hi: कोई नहीं

en: Label
hi: लेबल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Attributes
hi: गुण

en: Add group
hi: समूह जोड़ें

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Identifier
hi: पहचान

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Direction
hi: दिशा

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: Bundle
hi: पोटली

en: (active tab)
hi: (सक्रिय टैब)

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hi: एक अद्वितीय मशीन पठनीय नाम अक्षर, संख्या और रेखांकित युक्त.
