Field Group (8.x-3.0-rc1) - en to ar translation catalogue (36 entries)

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: None
ar: لا شيء

en: Label
ar: التسمية

en: Update
ar: تحديث

en: Region
ar: المنطقة

en: ID
ar: المعرف ID

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Fields
ar: الحقول

en: Details
ar: التفاصيل

en: Group name
ar: اسم المجموعة

en: Attributes
ar: سمات

en: Clone
ar: استنساخ

en: Add group
ar: إضافة مجموعة

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Identifier
ar: المعرف

en: Data
ar: المعطيات

en: About
ar: حول

en: Element
ar: عنصر

en: Effect
ar: التأثير

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Create group
ar: إنشاء مجموعة

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Fieldset
ar: مجموعة حقول

en: (active tab)
ar: (علامة التبويب النشطة)

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: HTML element
ar: عنصر HTML

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ar: اسم فريد مقروء آليا يحتوي على أحرف وأرقام وشرطات سفلية.
