Field Group (8.x-3.1) - en to bo translation catalogue (33 entries)

en: delete
bo: བསུབ

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: None
bo: མེད།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Details
bo: ཞིབ་ཕྲ

en: Attributes
bo: མཚན་ཉིད

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: Identifier
bo: ཨང་རྟགས

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Effect
bo: སྣང་བརྙན

en: Speed
bo: མགྱོགས་ཚད

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: Direction
bo: ཁ་ཕྱོགས

en: Fieldset
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྡེ་ཚན

en: (active tab)
bo: ༼སྤྱོད་བཞིན་པའི་ཤོག་བྱང༽

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: HTML element
bo: HTML ཡི་གྲུབ་ཆ

en: Fieldgroups
bo: ཡིག་དུམ་ཚོ།

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་ཁྱད་པར་ཅན་ཞིག་སྟེ། དེའི་ནང་དུ་ཡི་གེ་དང་ཨང་གྲངས། འོག་ཐིག་བཅས་འདུའོ།
